Proč kite kurzy v Egyptě?

18.5.2015

Proč je náš kite spot v Egyptě nejlepším místem na kite kurzy a proč jsme si ho vybrali pro učení kiteboardingu?

Prvním důvodem je mělká a průzračná voda o ploše 2km na šírku a po větru cca 500m. Dno je písčité a bez korálu – botičky se doporučují kvuli občasným můšlím v písku. Hloubka vody je závislá podle přílivu a odlivu vody. Hladina se tu dokáže hýbat +-1m, ale vždy máte vodu maximálně do pasu. 

Dalším důvodem, proč jsme si Egytpt vybrali jako domovskou zemi pro naše kite kurzy,  jsou stabilní větrné podmínky, které jsou zde skoro po celý rok. Vítr je v Egyptě čistý a stálý a fouká left sideonshore (z leva na pláž), což je pro začátečníky ideální a není potřeba žádný rescue. Naše kite škola v Egyptě působí od dubna do listopadu.

Teplé a slunečné počasí: v Egyptě je krásné a teplé počasí skoro celou sezonu. Kiteboarding se tak budete učit v plavkách 🙂 Jen v dubnu a od přelomu října a listopadu je potřeba obléct krátký neopren.

V neposlední řadě je to časová a cenová dostupnost lokality. Na naše kite kurzy se tak dostanete jen za 4 hodiny letu a ubytovat se můžete v naší soukromé kie vile nebo hotelích, které nabízejí české CK. 

Chceme, abyste se kiteboarding naučili rychle a bezpečně, v těch nejlepších podmínkách a aby pro vás kite kurz u naší kite školy byl nezpaomenutelným zážitkem.

kite kurzy Egypt kiteboarding

kite kurzy Egypt kiteboarding