Kite trip Zanzibar: 14.7.-1.8. 2015!

12.6.2015

KITE TRIP S KITE4FUN – ZANZIBAR: 

Zanzibar 2015 kitesurfing – by Kite4Fun

Ostrov s nádhernými bílými plážemi, velmi zachovalým podmořským světem, nádhernou přírodou v nitru ostrova a hlavně místo, kde jsou ideální podmínky pro kiteboarding. Kitová sezóna na Zanzibaru je 2x ročně: v “zimě” od poloviny prosince do konce února  a v “létě” od poloviny června do konce září. My jsme si pro náš kite trip vybrali letní sezonu 🙂

TERMÍN KITE TRIPU:  14.7. – 1.8. 2015
FACEBOOK UDÁLOST KITE TRIP ZANZIBAR

Zanzibat kite trip léto 2015

UBYTOVÁNÍ V PAJE:

Paje By Night – www.pajebynight.com 

Kite trip Zanzibar Kite4Fun

Kite trip Zanzibar Kite4Fun

Rezort Paje by Night se nachází pouze 100 metrů od pláže a má venkovní bazén, restauraci, bar a společný obývací prostor. Wi-Fi je zdarma k dispozici ve společných prostorách.Všechny bungalovy mají vyřezávaný dřevěný nábytek, ventilátor a některé také klimatizaci a bezpečnostní schránku. V koupelně bungalovů je sprchový kout.

Relaxovat mohou hosté u bazénu nebo na pláži. Restaurace Mukuti nabízí menu a la carte s jídly svahilské, indické a italské kuchyně. Nápoje si hosté mohou dát v baru.Paje by Night je 18 km daleko od zálivu Chwaka a 38 km od Zanzibaru, Kamenného města. Na letiště Zanzibar je to 50 km. Cena za bungalov pro dvě osoby se snídaní 110 USD.

Ubytování v Paje by Night vám rezervujeme na našem e-mailu: info@kite4fun.cz

www.airbnb.com: tento server nabízí ubytování v Paje a okolí v dobrém poměru ceny a kvality. Ubytování u místních v domech ve vesnici nebo bungalovech na pláži, které většinou nenajdete u žádných agentur. Díky tomu seženete ubytování za skvělé ceny.

https://cs.airbnb.com/s/zanzibar–paje?checkin=14.07.2015&checkout=01.08.2015&guests=2&source=bb&ss_id=8e6i5ems

www.booking.com: server nabízející všechny typy ubytování : hotely, bungalovy, vily V Paje a okolí

http://www.booking.com/searchresults.cs.html?src=index&nflt=&ss_raw=Paje+&error_url=http%3A%2F%2Fwww.booking.com%2Findex.cs.html%3Fsid%3D5b0b11e4d12fc01b8ec8c32313239de0%3Bdcid%3D4%3B&dcid=4&sid=5b0b11e4d12fc01b8ec8c32313239de0&si=ai%2Cco%2Cci%2Cre%2Cdi&ss=Paje%2C+Zanzibar%2C+Tanzania&checkin_monthday=14&checkin_year_month=2015-7&checkout_monthday=1&checkout_year_month=2015-8&no_rooms=1&group_adults=2&group_children=0&dest_type=city&dest_id=-2572603&place_id=&ac_pageview_id=44e26e45ceec0211&ac_position=0&ac_langcode=en&ac_suggestion_list_length=5

LETENKY:

www.skyscanner.com  – na tomto serveru najdete odlety z Prahy, Německa, Rakouska. (např. Condor: Praha -Frankfurt-Zanzibar)

http://www.skyscanner.net/transport/flights/prg/znz/cheap-flights-from-prague-to-zanzibar.html?adults=2&children=0&infants=0&cabinclass=economy&preferdirects=false&outboundaltsenabled=false&inboundaltsenabled=false&oym=1507&iym=1508&rtn=1

lety s přestupem na Zanzibar

lety s přestupem do Tanzanie, Dar es Salaam – z Dar es Salaam je potřeba rezervovat návazný let na Zanzibar např. s: www.zanair.com www.auricair.com www.precisionairtz.com nebo lodí: http://www.zanzibarquest.com/ferries-flights/ferry-dar-es-salaam-zanzibar.html

OČKOVÁNÍ NA ZANZIBAR: 

Žlutá zimnice se v této zemi nevyskytuje. Při cestách z endemických oblastí (subsaharská Afrika, Latinská Amerika) může být však záznam o očkování proti této nemoci povinně vyžadován (prevence importu infekce žluté zimnice nemocným cestovatelem): 1 dávka na 10 let – od 9 měsíců věku. Při příletu z Evropy (nebo po více než 6 dnech od opuštění endemické oblasti) toto očkování není potřebné.

https://www.ockovacicentrum.cz/cz/zanzibar

DOPRAVA NA ZANZIBARU:

Transport z letiště do místa ubytování taxíkem, kterého seženete přímo na letiště v ceně cca 40 USD.

 Na Zanzibaru je několik možností jak se dopravovat: 

 – taxikem – přeprava taxíkem je na Zanzibaru drahá

– nejlepší variantou je půjčit si skůtr: pro tuto variantu potřebujete mít mezinárodní řidičák nebo na místě vyřídit potvrzení, že můžete skůtr řídit, vyřízení potvrzení trvá cca 2-3 dny a stojí cca 20 USD. Cena půjčení skůtru je cca 20 USD/den

– na kole – na místě lze půjčit kolo

 STRAVOVÁNÍ:

 Na Zanzibaru je vyníkající místní kuchyně,a to především čerstvé ryby a mořské plody. Snídaně jsou většinou v ceně ubytování. Obědy a večeře pak na pláží v restauracích, kterých je na místě dostatek. Ceny:

hlavního jídlo v restauraci cca 7 – 10 USD. 

pivo 2 USD

voda 1-2 USD

Alkohol: přímo v Paje je obchod s alkoholem, kde koupíte v podstatě veškerý alkohol (víno i tvrdý)

 KITE KURZ S KITE4FUN

 Vzhledem k omezené kapacitě a velkému zájmu, jsou volná místa na kite kurzy po individuální domluvě. Na místě však bude Lukash k dispozici a rád vám s čímkoliv poradí. 

 KITOVÉ OBLASTI:

 Jih ostrova Paje, Jambiani, sever ostrova Waikiki  – většinu času budeme v kitové oblasti Paje a Jambiani, v plánu je v případě zájmu i výlet na sever ostrova do kitové oblasti Waikiki

 PŮJČENÍ VYBAVENÍ:

 Na individuální domluvě.

 VÝLETY:

 Zanzibar patří k perlám Indického oceánu a na ostrově je možné podniknout řadu výletů, aspoň některé opravdu stojí za to:

 – šnorchlování s defíny – skočte přímo do hejna delfínů a šnorchlujte v jejich bezprostřední blízkosti, jedoznačně nejlepší výlet na Zanzibaru a zážitek na celý život, většinou jednou nestačí 🙂 DOPORUČUJEME!

– Jozani národní park – výlet za opicema

– Spice Tour – Zanzibar je ostrovem koření, podívejte se jak se co pěstuje a jaké má léčivé účinky

– Stone Town – historické město: návštěva vězení otroků apod.

– Prison Island – výlet na ostrov za obřími želvami

– Blue Safari – celodenní výlet lodí se šnorchlováním

– Rybaření: s místními rybáři  aj. 

 PŘIHLÁŠKY A VEŠKERÉ INFORMACE NA E-MAILU: INFO@KITE4FUN.CZ