Flysurfer SPEED 5

21.1.2016

FLYSURFER Kiteboarding,  jak ho všichni známe,  je průkopníkem ve svém oboru. Neustále zkoumá nové cesty, které vedou k dalším pokrokům. Vytvořením nového FLYSURFER SPEED5 tak znovu dokazuje úspěšnost tohoto svého přístupu – otevírat nové dimenze. Po 10 letém „FLYSURFER úspěchu“ s klasický „SPEEDem“, dostavá SPEED5 velký facelift s přesvědčívým zlepšeným výkonem a všestranou schopností. Jako vynikající všestranný kite SPEED5 je a bude ideální volbou pro každého kitera. 

Flysurfer Speed5

Flysurfer Speed5

All-around kite pro všechny!

SPEED5 je nejlepší kite pro nejvyšší všestranný výkon na jakémkoliv terénu a pro každou kite úroveň. SPEED5 je opravdový multi-talent na vodě. Jeho vysoké skoky, ohromný hangtime rovněž přesvědčí svými vlastnostmi jako příjemný kite s jednoduchým restartem. V oblasti landkitingu je SPEED5 jasnou první volbou pro freestyle landkitery a buggy kitery. Silný materiál a jeho robustní konstrukce je ideální i pro vaše nejdrsnějších výjezdy. SPEED5 je taktéž bezpečný společník pro snowkiting a v nárazovém větru předvádí neskutečnou stabilitu se spolehlivým výkonem, který umožňuje čistý požitek z jízdy.

Rozsah použití

Kombinací všech předností svého předchůdce s nejnovějšími funkcemi SPEED5 nabízí neuvěřitelnou škálu použití, od minimálního low-end až po silný vítr. Je vhodný jak pro nováčky, tak i pro zkušené jezdce. Vysoká stabilita, lehkým ovládáním, snadným restartem a silným depowerem, umožňuje SPEED5 být extra ovladatelný a tedy velmi bezpečný. Ideální kite jak pro nováčky tak pro profíky. SPEED5 nabízí největší větrný rozsah ze všech produktů FLYSURFER. Vzhledem ke svému působivému depoweru a jeho rafinované stavbě funguje spolehlivě v povětrnostních podmínkách od low-end až po silný vítr. Obecně platí, že produkty FLYSURFER Kiteboarding jsou dobře známé pro jejich vysoký výkon při nízkých větrných podmínkách. SPEED5 připojuje tyto kroky, a vykazuje maximální výkon a pro zábavný kiting už v 8 uzlech (4m/s).

Big Air

Vývojový tým dával důraz na snadnou manipulaci se SPEED5. Výsledkem je rychlé nastavení, snadné řízení a příjemná jízda jako taková, stejně jako snadný restart a přistání. Jeho stálá touha tahat výš a výš, perfektní odrazy a vysoké skoky, jsou nyní ještě snadnější než kdykoli dříve. Poměr stran 6,15 v kombinaci s optimalizovaným profilem a vyztuženou náběžnou hranou zvýšuje poměr klouzání. Ve srovnání s SPEED4 to má za následek silnější kopanec do vzduchu, zvýšenou výšku skoku, hangtime a ještě o něco lepší výkon v jízdě proti větru. Rychlejší a přesnější otáčení SPEED5 ho činí hangtime a big-air mašinu, která vás vystřelí.

Cestovní komfort

FLYSURFER a jeho ctnost je umožnit zákazníkům cestovat nalehko a pohodlně. Z tohoto důvodu SPEED5 má malé a lehké balení. Nízká hmotnost umožňuje snadnou přepravu kite-only 2,22kg – ať už je to pro vaší dobrodružnou dovolenou nebo služební cestu. Kromě toho, kite bag nabízí dostatek prostoru aby jste si mohli zabalit do jednoho batohu více kitu.

FLYSURFER SPEED 5 – Specifikace a přednosti

Technické parametry jsou generovány z mnohaletých zkušeností a úzkou spolupraci mezi FLYSURFER vývojářským a dílenským týmem.

DLX+ tkanina

DLX+ tkanina je nejnovější FLYSURFER tkanina pro kity a byla výhradně vyvinuta pro SPEED5. Jeho základní textilie je silnější, se zlepšenou hustotu vzduchu díky optimalizovanému povlaku. To prodlužuje životnost a restistancI vrchlíku vůči stárnutí. Kromě toho má tkanina lesklé a svěží barvy.

Silná konstrukce

Nová vnitřní konstrukce zvyšuje kvalitu a posouvá FLYSURFER komorové draky na novou úroveň. Dvojité švy, extra odolná žebra a popruhy poskytují ještě větší odolnost a stabilitu.

Automatický odvodňovací systém

Flysurfer spolehlivý odvodňovací systém je integrován do vrchlíku SPEED5. Otvory, které jsou o velikosti ruky jsou umístěny na obou koncích odtokové hrany v blízkosti špiček. Umožňují tedy automoticky vypustit vodu a písek, aniž by to mělo sebemenší vliv na výkon draka.

Triple Depower Technologie

1. Posouváním baru nahoru a dolu se mění úhel náběhu.

2. Druhá varianta depower na SPEED5 zahrnuje adaptivní křivku vrchlíku. Pouhým pohybem baru kite vývaz postupně mění křivku vrchlíku draka, a tím ovlivňuje jeho sílu.

3. Prostřednictvím modifikace profilu křídla tzv. mixerem, se přizpůsobuje povětrnostním podmínkám. Pro slabý vítr je vhdoný „baňatý“ profil křídla, zatímco plochý profil křídla je nejlepší pro silnější vítr.

Liros Dyneema Lajny

FLYSURFER Kiteboarding důvěřuje lajnam od Liros, které jsou vyráběny v Německu s vysoce kvalitní normou. Díky svým silným Dyneema jádrovými vláknům, je možné při zachování stejné síly použít snížený průměr lajny.

Přídavná 5tá lajna

Ve výchozím nastavení je SPEED5 vybaven přední bezpečnostní lajnou (FLS). Pro kitery, kteří mají rádi 5tou bezpečnostní lajnu, FLYSURFER vyvinul Full Depower Safety (FDS) upgrade-kit, který je k dispozici v on-line FLYSURFER-shopu, nebo u prodejce.

Double Cordwise Ballooning

The Double Cordwise Ballooning technologie zajišťuje, že se vrchlík se nafoukne do navrženého 3D tvaru. To znamená, že přesné výpočty profilů a švy jsou implementovány, tak aby minimalizovali vrásky na komorách, a tudíž zajistí optimální aerodynamiky, klouzavost a low-end výkon.

Rigid Foil Technology (RFT)

Rigidní Foil Technology redukuje vrásky na tkanině, na přední nábežné hraně. To má za následek snížení aerodynamického odporu, a tím zvýšení zdvihu draka. V důsledku toho, drak překládá každý poryv větru do pohonu bez deformace vrchlíku. Přes toto všechno RFT zvyšuje dynamiku kita při zachování nízké hmotnosti a malé velikosti balení.

Jednotný Bar Setup Infinity 3.0

Naš Infinity 3.0 ovladací bar je určen k použití na všechny draky FLYSURFER. Je pouze nutné, aby jste si zkontrolovali, že uzlík FLS je nastavena na nejdelší pozici pro daného draka.

  SPEED5 9.0 SPEED5 12.0
Barva dark blue aubernie
Plocha (m²) 9.0 12.0
Projekční Plocha 7.4 9.8
Štíhlost 6.15 6.15
Počet komor 41 41
Hloubka profilu (cm) 139 160
Rozpětí (rozložené na zemi) 744 860
Délka šňůr (m) 21 21
Hmotnost „Kite only“ (kg) 2.22 2.22
Rozsah větru (m/s)    
Water 5,5-16,5 4,5-13
Land / Snow 4-12,5 4-11,5

 

12 měsíční Free Repair Warrantee by FLYSURFER
Více informací lze nalézt zde: http://www.flysurfer.com/support/free-repair/

Price:
SPEED5 9.0 m2 kite-only € 1.449,00 inkl. VAT (44599 Kč)
SPEED5 12.0 m2 kite-only € 1.649,00 inkl. VAT (39199 Kč)
INFINITY 3.0 BAR (12199 KČ)

Kdy bude speed5 k prodeji a jak ho objednat?

První kusy k nám dorazí příští týden, které budou k dispozici na testování.
Pokud už nyní máš zájem objednej s 10% slevou za předobjednavku na: info@kite4fun.cz