Speciální kite kurzy, aneb chceš něco navíc?

Máme zkušenosti, že si lidi přejí speciální kite kurzy. Jsi například dívka a radši se učíš mezi divkami a ne bandou hrrr kluků, nebo jsi významná osobnost a chceš mít soukromý kite kurz. Chceš získat individuální freestyle kite kurz, nebo máš kolem sebe bandu kluku a chcete někam vyrazit. Máš vybranou dovolenou a na ní by jsi se chtěl naučit kitovat?  Lukash s tebou pojede a vše tě naučí.

Rádi splníme tvé speciální přání

Pro tyto přání má kite škola Kite4Fun speciální nabídky, které jsou připraveny přesně na tvojí poptávku. Budeš mít možnost pujčit si veškeré kite vybavení, nebo jezdit na svém, bude se o tebe starat proškolený a zkušený osobní instruktor Lukáš Vogeltanz „Lukash“ a zároveň jeden z nejlepších kite jezdců v České Republice s mnoha letou zkušeností s kitingem a jeho výukou. 

Pokud si přeješ soukromý a chceš být na kurzu sám napiš, nebo zavolej!

Kiteboarding v zimě a v teple

S kite školou KITE4FUN můžete navštívit moře i v zimě!

Od listopadu do dubna začína pro čechy hlavně snowkiting sezóna. Kdo má rád sníh a zimu na horách – snowkiting je to nejlepší co může zažít. Prohánět se po zasněžených polích a horách kde nikdo nikdy nejel… 

Ale pro ty kteří nemají rádi zimu, nebo nechtějí trávit celou zimu na snowkitingu má kite škola Kite4fun připravené kitové destinace v teple na krásných bílých pláží s palmami jako v ráji. Nejsou vypsané konkrétní destinace s termíny. Tyto kite kurzy, kite tripy jsou pouze o dohoděKite škola Kite4fun můženabídnout předem domluvené kite lokality jako jsou: Zanzibar, Filipíny, Thajsko, Brazílie, Dominikánská Republika a ostatní karibské ostrovy, Mauritius, Kapverdy, Male Divy a mnoho dalších. 

Pokud tedy přemýšlíte, že by jste podniknout dovolenou v zimě za teplem a chtěli by jste se naučit kitovat pod dohledem českého instruktora Lukashe, který by zařídil vše potřebné – od ubytování po výuku v těchto lokalitách. Neváhejte kontaktovat kite školu Kite4fun!

Některé kite lokality pro prosinec-březen s krátkým popisem:

Kiteboarding Egypt – El Gouna

 Egypt nejdostupnější místo z Evropy, kde je teplo po celý rok. Z Prahy je člověk v Hurghadě za 4h. Cena leteckého zájezdu s all-inclusive hotel je kolem 10 000 Kč. Kite škola Kite4fun na tomto místě učí od jara až do podzimu nicménně i v zimě se zde provozuje kitesurfing. Teplota vzduchu  a vody je stále 20 °C. Vítr zde fouká velmi čistý od moře.

Kiteboarding Zanzibar – Paje

Díky poloze 6° jižně od rovníku panuje na všech ostrovech Zanzibaru tropické podnebí. Nejteplejším obdobím je leden až březen, kdy se teploty vzduchu pohybují okolo 32 – 33 °C, v dubnu až červnu je 31 – 29 °C. Teplota moře je 28 °C. Souostroví Zanzibar je vyhlášené překrásnými plážemi s jemným bílým pískem, omývané prohřátými a zároveň průzračnými vodami Indického oceánu to vše s ideálním větrem pro kiteboarding.

Ideální podmínky pro kiteboarding jsou zde od prosince do února. Dále pak od dubna do srpna. Kiteboarding pláže se nachází na východním pobřeží a mezi nejvyhlášenější a nejznámější destinace patří „Paje“. Vítr se mění ze severního (Kusini) na jížní (Kaskasi), který fouká paralerně s pláží o síle od 5 do 10 m/s. Ohromné mělké laguny s písčitém dnem jsou ideální pro kite výuku.

        

Kiteboarding Filipíny – Boracay

Pro Filipíny je charakteristické tropické přímořské podnebí. Počasí je po celý rok horké a vlhké s průměrnými teplotami kolem 26°C. V rámci jihovýchodní Asie je zde asi nejlepší vítr, nejkrásnější voda a perfektní kite spot Boracay – Bulabog. Ostrov Boracay a kite spot Bulabog Beach je místem pro kiteboarding zaslíbený a je považován za perlu Filipín, minimální náklady na živobití, malebný bílý písek, šikmé palmy na pláži a krásné holky :). Bulabog je mělká laguna 2,5km na 500m a za odlivu je zde velmi klidné moře s mírným vstupem do vody. Vítr fouká lehce sideonshore (šikmo na břeh) a v období prosinec až březen o síle 6-25m/s. Na své si tedy příjdou všichni kiteři.

        

Kiteboarding Thajsko – Ko Samui, Phuket, Hu Hin

Celkově je klima v Thajsku typicky tropické s celoročními průměrnými teplotami 27 – 35 °C. Thajské ostrovy jsou vyhlášeny opět překrásnými plážemi s hektickým nočním životem. V Thajsku se dá kitovat na spoustu místech, mezi nejvyhlášenější patří Ko Samui, Phuket, Hua Hin, Pattaya a Chumphon. V Thajsku fouká příjemných 7-10m/s. Pláže jsou široké a dlouhé, s klidnými vlnky ideální pro všechny začátečníky. Ideální období pro kite je prosinec až březen.

Ko Samui je ostrov na vychodním pobřeží. Nejzajímavější místo pro kiteboarding je Hua Thanon co se týče polohy a větru, další kite pláže jsou Bang Rak a Choeng Mon. Na Ko Samui se dá kitovat ve vlnách i v hladké mělké vodě.

    

Phuket je ostrov na západním pobřeží. Známé kite pláže jsou Chalong Bay a Mayang Beach. Phuket má své mezinárodní letiště, takže je velmi lehce dosažitelný. Zajímavostí Phuketu jsou blízké ostrůvky, na které se dá dojet loďkami a jezdit u nich.

    

Hua Hin nejbližší kite spot při cestě z Bangkoku. Fouká zde termický JZ vítr o rychlosti 7-10m/s. Moře je zde velice klidné a jsou zde dlouhé široké pláže.

    

Kiteboarding Dominikánská Republika – Cabarete – Perla Karibiku

Dominkánská republika exotika a perla karibiku. Bílé pláže, palmy ohnuté až k moři, vítr, brilantní azurové moře, noční život a to vše na užasném vyhlášeném kite spotu Cabarete, kde se jezdí i světový pohár kiteboardingu. Bozo Bay a takzvána Kite Beach je několika kilemotrová zátoka u Cabarete a je tedy přímo ideální pro učení kiteboardingu. Pravidelný vítr začínající mezi 10-11h fungující celý den, voda s mírným chopem s pozvolným vstupem do vody. Toto místo se spoustou beach barů s úžasnou atmoškou tvoří tedy jedinečné místo. Další kite spot je La Boca s naprosto hladkou vodou tzv. flat. La boca je jedinečné místo kde si člověk zajezdí na totálně rovné vodě, pokud ho to už nebaví může vyrazit k reefu vzdalenýmu cca 800m kde se lámou dlouhé krásné vlny, případně odtamtud vyrazit downwindem do Cabarete. Dominikánská Republika nabízí opravdu hodně nejen pro kiteboarding, ale také sama sebe přírody, 27 vodopádů… 

        

Kiteboarding Brazilie – Cumbuco

Brazilie je jednou z nejvyhlášenějších destinací pro kiteboarding. Naleznete zde překrásné laguny s rovnou vodou a vlnové spoty. Nejznámější kite spoty jsou poblíž města Fortaléza v okolí Cumbuco, Lagoa Cauipe (Laguna), Lago (Taiba) lagoon a Paracuru. V období podzimu a se zde sjíždí kitová špička z celého světa. Severozápadní vítr zde fouká o síle 7-15m/s. Tento směr je podel břehu (cross onshore) lze tedy dělat nekonečné downwind tripy. Teplota v tomto období je okolo 33°C a voda má 29°C. Nekonečné písčité pláže, místní nízka cena jížní ameriky z Brazilie dělají velmi oblíbenou kitovou zemi.

        

Kiteboarding Kapverdy – Capo Verde

Kapverdské souostroví (Capo Verde),  zcela správně česky nazývané OSTROVY ZELENÉHO MYSU, je soubor 10 větších a řady malých ostrovů uprostřed rovníkového Atlantiku. Nabízející kiteboarding na krásných plážích ostrovů Sal, který je velmi vyhledáváný kitesurfery, windsurfaři a potapěči. Klima patří do pasátového pásma suchých tropů. Teploty vzduchu prosinec až březen jsou kolem 25 °C a moře 23 °C. Kapverdy jsou tedy další možnou lokalitou v těchto zimních měsících s velkou pravděpodobností větru (až 90%) o síle 8-15m/s. Písčité kite pláže mají křištálovou vodu s pozvolným vstupem do vody. Nalezneme zde zátoky ve vesničce Santa Maria s průzračnou vodou a rovnou hladinou vhodnou pro začátečníky až po vlnové kite spoty Ponta Preta s vlnou o průměru 2m. Kiteboarding na Kapverdách je velmi oblíbené díky dostupnosti a ceně.