Kite Flysurfer SOUL – revoluce v uzavřených komorách

27.3.2018

Revoluční kite JE TADY! Pořád nevěříš a bojíš se uzavřených komor – OD TEĎ se NEBOJ a VĚŘ. Starty, restarty na vodě, stoupaní proti větru, skoky, slabý nebo silný vítr ŽÁDNÝ PROBLÉM.

Jinak řečeno: SOUL JE kite pro čisté potěšení z kitingu, kite pro další tvá nová kite dobrodružství. FLYSURFER SOUL využiješ od horských snowkite tripů až po brázdění vody někde v teple u moře. Když kite vyzkoušíte, přesvědčí vás hlavně jeho silné, přesné a pohodlné letové vlastnosti. Kite je inspirovan vizí duše “SOUL”. Kite SOUL je ideálním kitem pro jakékoliv dobrodružství o kterém se vám jen sní.

Technickým vrcholem kitu Flysurfer SOUL je jeho lehká konstrukce, která je krásně designovaná průhlednou látkou – kite vypadá SKVĚLE. Tato jedinečná směs materiálu“ X-Light“ je nyní použita po většině části kitu s kombinací náběžné hrany, která je sešita z látky DLX+ proti nečistotám a oděrům. Osvědčená technologie Rigid Foil vytváří překrásný hladký profil na předním okraji draka pro vysokou aerodynamickou účinnost, který dává SOULu perfektní upwind (stoupání proti větru), vysoké skoky a dlouhý hangtime. Ultralehké křídlo nabízí obrovskou stabilitu díky snížení hmotnosti. Jeho nový tvar v kombinaci s vnitřní konstrukcí umožňuje bezproblémový restart z vody, díky zatažení za jednu řídící lajnu, perfektní odezvu v ovládání a tak rider dostává od kitu přesnou to, co čeká. FLYSURFER se po dlouhá léta spoléhá na dlouhověkost, nový Mixer check tuto filozofii podtrhuje a nabízí tak další možnosti údržby kitu. Vylepšený bezkonkureční odvodňovací systém nabízí optimalizované a rychlé vypouštění vody a nečistot. Kite Flysurfer SOUL tedy splňuje všechna kritéria pro maximální relax při jízdě až po hardcore kiting v silném větru – na twintipech i na hydrofoilých. Tento kite bude zejména skvělá volba pro lidi, kteří jezdili nafukovací kity a chtějí přejít snadno a bezpečně na uzavřené komorové kity.
FLYSURFER SOUL – bezpečnost, všestrannost a dlouhověkost!

VLASTNOSTI FLYSURFER SOUL: 

 1. Plná kontrola s přesným otáčením
  – kite je konstruován, tak aby měl co nejlepší poměr stran AR ke každé své velikosti a poskytl tu nejlepší odezvu v ovladání a stal se tak nejlepší allround uzavřenou komorou. Velký důraz je kladen na co nejmenší backstall “couvání do powerzony”, který je důležitý pro maximální a plynulý výkon při jízdě, pro nové triky nebo jejich zjednodušení. SOUL je konstruován, tak aby dodával přesný a plynulý výkon při otačení a ty jako rider tak mohl využít přesnou sílu, kterou v daném okamžiku potřebuješ.

 2. X-LIGHT / DLX + konstrukce
  – FLYSURFER kiteboarding vytvořil vysoce odolný a přitom nejlehčí materiál všech dob a zabudouval ho do konstrukce SOUL. Nová tkanina X-Light má nejlepší vlastnosti pro maximální výkon, odolnost a impozantní dlouhověkost. Neuvěřitelně lehký materiál (32 g/m2), který má nízkou roztažnost, je perfektně vzduchotěsný a přitom poskytuje extrémně hladký profil. SOUL konstrukce je pak spojením DLX+ a X-LIGHT. Přední náběžná hrana je chráněna odolnou tkaninou DLX+ proti nečistotám a oděru. Zbytek kitu je konstruován látkou X-LIGHT. Tím se stává SOUL ultra lehkou komorou pro cestování. Kite flysurfer SOUL je díky této konstruci vybudován, tak aby ustál vysoké nároky pro freeride standard na jakémkoli terénu.

 3. Vodní restart za jednu kuličku
  – Vývojový team v čele s Benni Boellim, se snažili vytvořit uzavřenou komoru tak, aby se co nejvíce přiblížila vlastnostem nafukovacích kitů. Kite flysurfer SOUL má nový tvar, který právě zajistí vynikající vodní restarty za jednu kuličku. Věříme, že SOUL bude v tomto ohledu revoluční , a to převážně pro začátečníky, kteří se obavají problémů na vodě. Kite Flysurfer SOUL je tedy vhodný i do kite škol. Dokazuje, že je možné uzavřený komorový kite nechat čekat na kraji okna, restartovat kite z vody za kuličku jedné řídící lajny stejně tak jako LEI kity.

 4. Zlepšený automatický výtok vody z komor
  – Dalším bezpečnostním klíčovým prvkem je bezproblémový odtok vody z kitu, která se do něj může dostat. Vnitřní konstrukce a volba materiálu u kitu FLYSURFER SOUL je optimalizována tak, aby absorbovala co nejménně vody a v případě dlouhého namočení a natečení vody do vnitřku kitu tak, aby umožnila co nejrychlejší odtok vody ven z kitu. Tato funkce je jedinečná a odděluje tak Flysurfer od dalších konkurenčních značek. Kite SOUL dává zákazníkovy tedy důvěru, aby kite mohl opět zvlétnout i ve slabounkém větru do vzduchu, a to i po několika minutovém válení ve vodě!

 5. Dlouhověkost – nový test vývazových šnůř a MIXER
  – Stejně jako ostatní Flysurfer kity má i SOUL doplněk, který umožnuje dlouhodobě udržovat kite jako nový díky BRIDLE/MIXER CHECK. Novinkou u SOUL je bezproblémové a rychlé zkontrolování vytahanosti/zkrácení vývazových šnůr, díky označení černou značkou na lajnách. Díky této značce, lehce a rychle poznáme zkrácení, případně protažení lajn. Kite tedy i po X letech může být jako kite právě přivezen od kite prodejce KITEFUN.

 6. Zkušenosti s využitím krátký lajn
  – Kite Flysurfer SOUL nabízí možnost připojení krátkých šnůr pro skvělý zážitek na hydrofoilích (od 12m do 17m, v závislosti na velikosti), tak aby bylo možné provádět ty nejrychlejší a různé manévry. Tento setup vrací riderovi přesnou a okamžitou reakci z kitu a menší generaci vyzvednutí vzhůru, což je též perfektní pro učení a přidává tak bezpečnost při výuce na zemi nebo na sněhu.

SOUL

6

8

10

12

15

18

21

Barva

Red Petrol

Red Petrol

Red Petrol

Spearmint Petrol

SpearmintPetrol

Lime Petrol

Lime Petrol

Aspect Ratio

5.0

5.0

5.5

5.55

5.6

5.8

6.0

Wing span flat (cm)

548

633

745

820

921

1022

1104

Area (projected)

4,98

6,65

8,29

9,95

12,44

14,93

17,42

Komor

35

35

41

41

41

41

41

Váha (kg)

1,49

1,75

2,04

2,34

2,74

3,08

3,48

Cena vč. DPH

36 390 kč

38 990 kč

42 890 kč

46 790 kč

51 990 kč

57 190 kč

62 390 kč

LÍBÍ SE TI? OBJEDNEJ ZDE:
info@kite4fun.cz
+420 778 70 44 21